Класически Манчестър Сити стартира Нова година с успех над Стоук (видео)

Манчестър Сити започна новата 2013-а година с класическа победа с 3:0 като домакин на Стоук Сити. Двубоят бе от програмата на 21-я кръг на английската Висша Лига. "Гражданите" имаха пълно превъзходство през цялото време и напълно заслужено се поздравиха с трите точки след последния съдийски сигнал. "Грънчарите" трудно стигаха до голови положения, като едно от най-сериозните им бе пет минути преди края на срещата, когато след страхотен удар на Глен Уилън от 25 метра, топката се удари в страничната греда, като за това заслуга има и Джо Харт, който все пак успя да се намеси.

Резултатът бе открит от Пабло Сабалета в 43-ата минута. Джеймс Милнър центрира по земя, а вратарят Бегович опита да се намеси, но в крайна сметка топката попадна право в Пабло Сабалета, който отблизо прати кълбото в празната мрежа - 1:0. Десетина минути след началото на втората част Един Джеко вкара втори гол за домакините. Серхио Агуеро стреля по земя, а Бегович не успя да улови и Джеко от един метър прати топката отново в празната врата - 2:0.

Aguero injury takes gloss off Man City win - Football - Premier League

Самият Серхио Агуеро направи резултата класически след малко спорна дузпа, която бе факт четвърт час преди края на мача. Давид Силва преодоля Нзонзи, но в крайна сметка срещу него бе извършено нарушение, което очевидно бе извън пеналта. Съдията посочи бялата точка, а Серхио Агуеро превърна дузпата в гол, оформяйки крайното 3:0.

С успеха Сити запази разликата от 7 точки до лидера Манчестър Юнайтед, който също постигна успех днес.