Спорна дузпа носи успех на Арсенал (видео)

Арсенал постигна много трудна победа с минималното 1:0 при визитата си на Уигън в първия мач от 18-ия кръг на Премиършип. През първата част двата тима си размениха по няколко добри положения. Малко след почивката Уолкът от няколко метра не успя да преодолее стража на домакините. В 59-ата минута реферът Джонатан Мос даде спорна дузпа за гостите, след като Уолкът падна на земята при минимален контакт с Босежур. Артета не пропусна от бялата точка и даде аванс на гостите.

В 70-ата минута Уигън на два пъти бе много близо до попадение, но Шчесни спаси вратата на „топчиите“ след удари на Фигероа и Коне. В поскедните секунди реферът не даде дузпа на Латикс за игра с ръка на Гибс. След победата Арсенал вече има 30 точки и временно се изкачи на трето място в класирането, изпреварвайки Челси и Тотнъм.