Фулъм с труден успех над Нюкасъл

Фулъм постигна трудна домакинска победа над Нюкасъл с 2:1 в среща от 16-ия кръг на Премиър лийг. Цял мач за домакините изигра българинът Димитър Бербатов. В 19-ата минута Стийв Сидуел получи хубав пас от Уго Родайега и се разписа във вратата на "свраките" и по този начин откри резултата. Веднага след това Бербатов бе близо до това да покачи резултата на 2:0, но не успя да реализира останал сам срещу вратаря.

Последваха още няколко пропуска на Бербо и така се стигна до 54-ата минута, когато Хатем Бен Арфа с много красив гол успя да изравни - 1:1. В 63-ата минута  Родайега с глава изведе отново домакините напред в резултата след центриране на Дейвиън Дъф - 2:1. До края на срещата до нов гол така и не се стигна и играчите на Фулъм се поздравиха с трите точки.