Ливърпул с успех над Уест Хем в мач с обрати и автоголове (видео)

Ливърпул успя да постигне доста трудна победа като гост на Уест Хам в един много интересен мач от 16-тия кръг на английската Висша лига. На своя "Болейн Граунд" домакините получиха ранен гол, но въпреки това успяха да обърнат резултата в своя полза, но в крайна сметка "мърсисайдци" сториха същото и се поздравиха с успеха.

West Ham United v Liverpool - Premier League

Гостите започнаха мача много силно и логично откриха резултата. В 11-ата минута Глен Джонсън напредна и пред погледа на защитата на Уест Хям стреля много силно и прати топката в горния ляв ъгъл - 0:1. Чест направи на Джонсън, който не отпразнува гола срещу бившия си тим.

Марк Нобъл вкара изравнителен гол от дузпа в 36-ата минута, отсъдена за игра с ръка на Джо Алън - 1:1. Малко преди почивката капитанът Стивън Джерард си заби ефектен автогол с глава - 2:1. Четвърт час преди края на мача Джо Коул изравни резултата след асистенция на Стърлинг. 120 секунди по-късно Джеймс Колинс също си вкара автогол и по този начин оформи крайния резултат. След победата Ливърпул събра 22 точки и се изкачи до десето място в таблицата, докато Уест Хям е 11-ти в класирането със същия точков актив.