Челси най-после с победа, Торес се отчете с два гола (видео)

Челси се наложи над Съндърланд с 3:1 и по този начин "сините" от Лондон взеха първа победа след седем поредни мача без успех. Срещата бе от 16-ия кръг на Висшата лига. В герой за Челси се превърна Фернандо Торес, който се разписа на два пъти при гостуването на "Стейдиъм ъф Лайт".

Испанският национал откри резултата в 11-ата минута след като се възползва от асистенция на Азар - 1:0. Точно преди почивката отново Торес бе точен, но този път от дузпа, отсъдена за нарушение на Ларсон срещу Рамиреш в наказателното поле - 2:0.

В 49-ата минута Хуан Мата вкара трети гол за Челси, а минута преди това Торес нацели и греда. Адам Джонсън отбеляза почетното попадение за "черните котки" в 66-ата минута. До края на срещата Съндърланд бяха близо до нов гол, но Чех спаси отбора си на няколко пъти.