В последните минути Суонзи се справи с Арсенал на Емирейтс (видео)

Суонзи победи Арсенал като гост с 0:2 в мач от 15-я кръг на английската Висша Лига. И двата гола на "Емиратс" бяха дело на испанския нападател - Мичу. През първата част "артилеристите" играха доста слабо и чак след почивката затрудниха защитата на гостите.

Малко след подновяването на играта Санти Касорла стреля силно, след като получи хубав пас Джак Уилшър, но топката попадна право в ръцете на вратаря. Малко по-късно Шчесни спаси удар на Рангел. Последваха пропуски на Санти Касорла - за Арсенал и на Мичу, Люк Мур и Тиендали за гостите.

В 87-та минута Суонзи нанесе своя първи удар. Мичу размени двойно подаване с Мур и излезе сам срещу Шчесни и с техничен удар в горния ляв ъгъл откри резултата за шок на феновете на Арсенал - 0:1. В добавеното време на срещата Мичу отново се разписа във вратата на домакините след хубав удар под плонжа на вратаря - 0:2.