Челси със загуба в лондонско дерби, Уест Хам преобразени след почивката (видео)

Уест Хам победи като домакин Челси с 3:1 в лондонското дерби от 15-ия кръг в Премиър лийг. Само след 13 минути игра резултатът бе открит от гостите. Моузес пусна към Фернандо Торес, а испанецът центрира отлично към Мата, който засече с левия крак за 0:1. До края на първата част "сините" (днес Челси игра с бели фланелки) имаха много повече положения за гол, но Торес, Моусез и Азар пропуснаха.

След почивката ситуацията на терена се промени и домакините бяха тези, които искаха повече победата и резултатът не закъсня. В 63-ата минута Карлтън Коул изравни резултата след като засече с глава центриране на Джарвис - 1:1.

Четири минути преди края на редовното време топката стигна до Мохамед Диаме, Иванович не успя да се намеси и последва удар, който попадна във вратата на Чех - 2:1. В първата минута на добавеното време Ашли Коул сгреши фатанално, Чех спаси удар на Матю Тейлър, но нямаше какво да направи при добавката на Модибо Маига - 3:1 за Уест Хам.