Евертън и Арсенал поделиха точките (видео)

В един от очакваните мачове в извънредния кръг на Висшата лига днес, Евертън прие Арсенал и срещата завърши при резултат 1:1. Тук бърз гол на Уолкът изведе гостите напред, но след първата минута тима бе притиснат и Шчесни изигра страхотен мач, задържайки поне точката за своите.

Още в 52-ата секунда Уолкът надигра Ягиелка, размени пасове с Рамзи и вкара. В 28-ата минута Фелаини фалцира добра топка във вратата след слаба игра на Саня. Втората част бе идентична с първата - Арсенал се втурна напред, след което бе притиснат. В 57-ата минута Пиенаар бе близо до гол след добра игра на Бейнс.

Единствена заплаха за Евертън бе Уолкът днес, който винаги създаваше неприятности, когато получи топката, но останалите не кореспондираха достатъчно добре с него. В 79-ата минута Бейнс пробва късмета си с пряк-свободен удар от далеч, но не сполучи.