Юнайтед взе дербито с Арсенал, Ван Перси наказа бившия си тим (видео)

Манчестър Юнайтед успя да победи като домакин с 2:1 Арсенал в дербито от 10-ия кръг в Премиър лийг. Бившият играч на лондончани Робин ван Перси откри резултата след само 3 минути игра. Нападателят зарадва трибуните на "Олд Трафорд" след като се възползва от груба грешка  на Томас Вермален и без проблеми реализира за 1:0. До края на срещата "червените дяволи" направиха няколко пропуска чрез Уейн Рууни. В добавеното време на първата част Рууни дори пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Санти Касорла.

Веднага след почивката Валенсия направи невероятен пропуск пред вратата на Маноне. Десет минути по-късно играчите на Арсенал най-после стигнаха до първа  голова опасност. Сантуш намери отлично Жиру на близката греда, французинът се обърна и стреля, а топката срещна външната част на страничния стълб.  В 65-ата минута Ван Перси бе близо до втория си гол в срещата, но от добра ситуация не успя да отбележи.

В 67-ата минута Патрис Евра удвои аванса на домакините. Маноне спаси изстрел на Ван Перси, а след последвалия ъглов удар Рууни центрира в наказателното поле, а Патрис Евра засече с глава за 2:0. Две минути по-късно Джак Уилшър остави отбора си с човек по-малко, след като получи втори жълт картон. Все пак в последната минута на добавеното време Санти Касорла вкара почетно попадение и оформи крайния резултат.