Джеко герой в драма срещу Уест Бромич (видео)

Т. Михайлов

Шампионът Манчестър Сити измъкна драматични 3 точки при гостуването си на Уест Бромич, побеждавайки с 2:1 след обрат и гол на Един Джеко в добавеното време. Успехът за „гражданите“ е още по-сладък, тъй като те играха над 60 минути с човек по-малко, заради ранния червен картон на Джеймс Милнър.

След равностойно начало нещата за тима на Роберто Манчини се объркаха в 23-ата минута, когато Компани изгуби една топка в центъра. Лонг пусна бърз пас към Морисън, който щеше да се измъкне сам срещу Харт, ако не беше повален от Милнър. Фаулът означаваше и директен червен картон за халфа. Това успокои мача като първото по-сериозно положение дойде чак в 60-ата минута, когато Яя Туре можеше да открие отблизо с глава.

Вместо това радостта споходи домакините 7 минути по-късно. Шейн Лонг бе точен отблизо след удар на Одемвинге, който не вещаеше особена опасност. Попадението накара Роберто Манчини да прибегне до смени и скоро в игра се появи златната резерва Един Джеко. 2 минути след влизането си босненският нападател изравни, изпреварвайки Фостър след фаул изпълнен от Тевес. В продължението Джеко донесе победата след удар покрай вратаря.