Арсенал мачка, Жиру вкара първия си гол

Арсенал разгроми с 6:1 отбора на Ковънтри в двубой от турнира за Купата на Лигата. Своя първи гол за новия си тим реализира нападателят Оливие Жиру, а Тио Уолкът се разписа на два пъти за успеха на тима. По едно попадение добавиха Чембърлейн, Аршавин и Микел.

Дългоочакваният миг за всички привърженици на Арсенал настъпи в 39-ата минута, когато своя дебютен гол за клуба реализира голмайсторът на френската Лига 1 за миналия сезон Оливие Жиру. Другият французин - Франсис Коклен асистира на своя сънародник. В 57-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн удвои резултат с изстрел от далечното разстояние - 2:0.

Андрей Аршавин направи резултата класически в 63-ата минута. Десет минути по-късно домакинте вече водеха с 4:0, а този път голмайстор бе Тио Уолкът. Ковънтри успяха да върнат едно попадение в 78-ата минута чрез Бол. Малко по-късно Игнаси Микел вкара нов гол за "артилеристите". Минута преди края на редовното време Тио Уолкът реализира второто си попадение в мача, с което оформи крайното 6:1.