Нюкасъл с труден успех над Норич (видео)

Нюкасъл се поздрави с втора победа през сезона, надигравайки с минималното 1:0 състава на Норич като домакин. Единственото попадение в мача бе дело на Демба Ба, а в края на първата част "свраките" пропуснаха да реализират и дузпа.

Домакините откриха резултата в 19-ата минута, когато Бен Арфа намери отлично Ба, който с отлично поемане на топката и хубав изстрел изведе Нюкасъл напред в резултата. В края на полувремето, Папис Сисе изпълни доста слабо дузпа, отсъдена за нарушение срещу Уилямсън и пропусна възможност да удвои резултата.

"Свраките" все пак успяха да задържат аванса си и да се поздравят с трите точки след последния съдийски сигнал. Нюкасъл има актив от 8 точки, които му отреждат осма позиция. Норич остава без успех на 16-та позиция с три точки след две загуби и три равенства.