Рединг затрудни Челси - Торес герой (видео)

Новакът Рединг без малко да се опъне на европейския шампион Челси, след като столичани поведоха и позволиха на новопромотирания тим във Висшата лига да постигне пълен обрат. В крайна сметка нов обрат донесе победата на Челси, а крайнит резултат бе 4:2.

През първата част Челси тръгна силно и вкара гол - в 18-ата минута от дузпа. Еден Азар я спечели след добри действия в наказателното, а Лампард реализира. След гола си Челси позволи да бъде обърнат. Погребняк вкара в 25-ата минута с глава, а в 29-ата Чех сбърка за гола на Дани Гътри от свободен удар.

През втората част Рединг изобщо не правеше усилия да атакува и се затвори, а Челси нападаше. Логично се стигна и до нов обрат. Гари Кейхил вкара след удар от далеч и грешка на Федеричи, а Фернандо Торес на празна врата оформи 3:2 в 81-ата минута. Нападателят бе в засада, но това остана незабелязано от съдията. В самия край на мача вратарят Федеричи излезе при един корнер на Рединг и Челси наказа това с гол на Иванович за 4:2.