Нюкасъл взе дербито срещу Тотнъм (видео)

Нюкасъл започна успешно новия сезон в английската Висша Лига. "Свраките" се наложиха на своя "Сейнт Джеймс Парк" с 2:1 над Тотнъм в дербито на първия кръг от първенството. "Шпорите" могат да съжаляват за поражението, тъй като създадоха доста голови положения, а освен това удариха и две греди (на Дефоу и Бейл) през първото полувреме.

Играчите на Нюкасъл откриха резултата след брилянтно изпълнение на Демба Ба в началото на второто полувреме. В 76-ата минута Джърмейн Дефоу успя да изравни, но при това попадения останаха съмнения за засада. "Черно-белите" бързо възстановиха преднината си, благодарение на Хатем Бен Арфа, който изработи дузпа, в 79-ата минута, която после сам реализира за крайното 2:1.

Така Андре Вилаш-Боаш стартира със загуба своя втори период начело на отбор от Висшата лига, след като през миналата година се провали начело на Челси.