Суонзи и Фулъм впечатлиха на старта с разгромни победи (видео)

Отборите на Фулъм и Суонзи победиха съответно Норич Сити и Куинс Парк Рейнджърс с категоричното 5:0. Фулъм срази съперника си на свой терен, а две попадения реализира новото попълнение на "котиджърс" Младен Петрич (в 41-ата и 54-ата минути). Останалите голове бяха дело на Деймиън Дъф (26-ата минута), Качаниклич (66-ата минута) и Сидуел, който се разписа от дузпа три минути преди края на срещата.

В същото време Суонзи разпиля Куинс Парк Рейнджърс пред собствените му фенове на "Лофтъс Роуд". Мичу откри резултата в полза на "лебедите" след 8 минути игра, а в 53-ата минута отново той удвои преднината на гостите - 0:2. Малко по късно два гола на Дайър в 63-ата и 71-ата минути увеличиха преднината на Суонзи, а Синклер оформи крайното 0:5 - 9 минути преди края на редовното време.

Така след изиграването на първите шест мача от първия кръг във Висшата лига лидери във временното класиране са Суонзи и Фулъм, докато КПР и Норич се озоваха категорично на дъното.