Кошмарно начало за Ливърпул (видео)

Ливърпул стартира с ужасяващо поражение сезон 2012/2013 в Премиършип. "Мърсисайдци" бяха сразени с 3:0 като гост на Уест Бромич Албиън. Възпитаниците на Брендън Роджърс се сринаха в края на първото полувреме, когато получиха първия гол в мрежата си. Като за капак на всичко след почивката останаха и с човек по-малко и направиха две дузпи, една от които бе превърната в гол.

В 45-ата минута великолепен изстрел от воле на Золтан Гера изведе УБА напред в резултата. В 58-ата минута Даниел Агер повали Шейн Лонг в наказателното си поле и получи директен червен картон. Потърпевшият обаче не успя да преодолее Хосе Рейна от бялата точка. Само 50 секунди по-късно отново бе спънат в пеналтерията, този път от Мартин Шкъртел. Дузпата бе изпълнена от Питър Одемвинги, който реализира за 2:0.

Третият гол бе дело на резервата Ромео Лукаку с глава в 77-ата минута, след като засече центриране на Лиам Риджуел. Стивън Джерард и Луис Суарес пробваха удари, които не притесняваха вратаря Бен Фостър.