Манчестър Сити спечели Къмюнити Шийлд (видео)

Отборът на Манчестър Сити добави нов трофей в кабинета си, след като днес надделя драматично над Челси с 3:2. В този твърде интересен двубой не липсваше нищо, а загубилите лондончани играха с човек по-малко в голяма порция от срещата. В крайна сметка Сити показа своя глад за успехи.

В първата част двата тима играха сравнително равностойно и гол вкара Фернандо Торес в 40-ата минута. Рамирес изигра добре ситуацията, елиминирайки няколко съперника, преди да предостави добра топка за нападателя. Само след 2 минути бе изгонен Бранислав Иванович, който влезе грубо в краката на Коларов.

Така през втората част Сити пое мача в свои ръце. В 53-ата минута Яя Туре вкара. 6 минути по-късно това направи и Карлос Тевес, който заби топката страхотно в сглобката на вратата. След още 6 минути вкара и Самир Насри, а Челси изглеждаше унищожен. Ди Матео обаче вкара Бертран и Стъридж в игра, като те върнаха попадение в 79-ата минута. Стъридж стреля от далеч и Пантилимон не се намеси добре, което позволи на Бертран да довкара топката. Така се стигна до напрегнати последни минути, но Сити спечели с 3:2.