Рууни порти дузпа, Барса бие Юнайтед след равенство в редовното време (видео)

Манчестър Юнайтед и Барселона не успяха да се победят в редовното време и завършиха при резултат 0:0 в предсезонен приятелски мач. Според уговорените правила двата тима трябваше да си разменят по 3 дузпи след равенство и така надделя Барселона с 0:2.

Първата част започна с натиск на Барселона, но постепенно Юнайтед навлизаше в срещата и имаше своите шансове. Рууни, Нани и Меси пропускаха, а в самия край на полувремето Нани бе повален в наказателното поле от Тейо и Рууни пропусна дузпа. Всъщност Виктор Валдес спаси добре, след което Рууни не успя да довкара с левия крак.

През втората част много от футболистите на двата тима бяха заменени, включително Меси и Рууни на полувремето. Димитър Бербатов влезе след 60-ата минута, но почти не игра с топката до края на срещата. Стигна се до дузпи, които се развиха по следния начин:

1. Луиш Нани нацели горната греда, след като прати Пинто в грешна посока - 0:0

2. Шави вкара добре своята дузпа - 0:1

3. Пинто спаси дузпата на Ашли Йънг - 0:1

4. Жерар Пике спечели срещата за Барса с гол - 0:2