Манчестър Сити с победа над Арсенал в контрола (видео)

Манчестър Сити победи Арсенал с 2:0 в контролна среща, която се игра в Пекин. И двете попадения за "гражданите" паднаха в края на първата част. Първо в 41-ата минута Пабло Сабалета даде аванс на Сити, като при попадението на аржентинеца с асистенция се отчете Яя Туре - 1:0.

Футболистът от  Кот д'Ивоар също записа името си сред голмайсторите. Той стори това в 44-ата минута, когато Коларов проби по лявото крило, центрира ниско по земя, където Агуеро засече слабо, но топката стигна до непокрития Яя Туре, който от един метър засече на празна мрежа - 2:0.

Интересното бе, че Арсенал имаше игрово предимство, особено през второто полувреме, когато мачът се играеше на една врата. "Артилеристите" нямаха шанс пред гола, а след удар на Алекс Окслейд-Чембърлейн топката удари и двете греди.