Блекпул отива на Уембли - надви Бирмингам (видео)

Отборът на Бирмингам прие Блекпул във втората плейофна среща между тях, като сега двата тима завършиха при равенство 2:2, но с общ резултат 3:2 Блекпул се класира напред и ще играе на финал на "Уембли" след 10 дни. Днес домакините се опитаха да обърнат нещата, след като гостите водеха с 2 гола, но силите не достигнаха за това.

Гостите успяха да открият в много точно време днес, след като в 45-ата минута Доби поведе своите. Само малко след почивката Матю Филипс удвои и направи задачата на Бирмингам трудна. Никола Зигич върна гол в 64-ата минута, преди Къртис Дейвис да изравни в 73-ата.

След психологическия си превес при изравняването играта за кратко се премести в полето на гостите, но те издържаха и отново овладяха топката. В даденото 5 минутно продължение домакините почти не затрудниха своя опонент и не успяха да достигнат до пълния обрат. В крайна сметка Блекпул продължи към финалния плейоф.