Тотнъм се подхлъзна на гости на Астън Вила (видео)

Отборът на Астън Вила си спечели 38-ата точка за сезона, след като тима завърши при 1:1 с Тотнъм у дома си. Лондончани не успяха да вземат нужна победа и така спорът за топ 4 с Нюкасъл Юнайтед и Арсенал се изостря отново. Мачът не предложи множество положения и отворена игра, като и двата гола не бяха от изключителни ситуации.

През първата част не може да се каже, че Тотнъм напусна резонно с гол пасив. През тази част положения за гол почти липсваха, а попадението дойде в 35-ата минута след удар на Киърън Кларк. Той стреля от далечна дистанция, като топката се отклони и влетя във вратата.

Във втората част бе изгонен играч на Тотнъм - Дани Роуз, още в 49-ата минута. Младежът влезе с два крака в свой опонент и макар да взе топката, реферът нямаше избор. В 61-ата минута обаче Сандро спечели дузпа и Адебайор реализира за равенството.