Челси и Тотнъм поделиха точките на Стамфорд Бридж (видео)

Отборът на Челси прие Тотнъм в поредното лондонско дерби между двата тима, като двата тима завършиха при резултат 0:0 и поделиха точките. По-голямото разочарование ще е за гостите днес, след като те имаха по-чистите положения и на моменти само късметът измъкна Челси. Двата тима си размениха и по една греда, както и по над 5 точни удара.

Най-чистото положение бе в добавеното време на първата част, когато Тотнъм бе в наказателното на Челси и няколко футболиста отправиха последователни удари към гола. Никой от тях не успя да вкара и Челси се измъкна с равенство на почивката.

Тотнъм продължи да доминира и през втората част, но Челси имаше своите шансове на контраатаката. Лампард и Дрогба бяха близо до попадения, а за Тотнъм Адебайор можеше да вкара в 80-ата минута, когато премина през Чех и стреля, но Гари Кейхил изби преди топката да влезе в мрежата. В крайна сметка сега Тотнъм има 55 точки заедно с Арсенал на 3-ата позиция, а Челси е 5-ти с 50.