Ливърпул на полуфинал след победа над Стоук - ФА Къп (видео)

Отборът на Ливърпул прие Стоук Сити на "Анфийлд" в четвърт-финал на ФА Къп и спечели с 2:1 днес след като голове вкараха Луис Суарес и Стюард Даунинг. Питър Крауч бе героят за Стоук и един от най-добрите на терена днес, но попадението му не бе достатъчно да постигне дори равенството в срещата и Сити загуби.

Началните минути бяха по-добри за гостите. Ливърпул почти не овладя топката, но вкара гол от нищото в 23-ата минута. Луис Суарес нанесе страхотен удар от границата на наказателното поле. 5 минути по-късно Питър Крауч вкара с глава, като той бе непобедим на втория етаж днес.

През втората част вкара Даунинг. В 57-ата минута той направи двойно подаване с Джерард и нанесе добър удар за попадението. Последва натиск на гостите, но до гол не се стигна и мърсисайдци продължиха напред към "Уембли".