Челси продължава във ФА Къп след триумф над Бирмингам (видео)

Отборът на Бирмингам Сити прие Челси в преиграването на поредния кръг от ФА Къп, като домакините загубиха срещата с 2:0 днес. Роберто Ди Матео започна с добър резултат начело на Челси, а мачът сам по себе си бе доста интересен и предложи интересни моменти, както и оптимизъм за феновете на Челси.

През първата част Мата и Торес разпиляха домакините, но до гол не се стигна. Двамата водеха убедително своите с пример, като Торес показваше техника и добри подавания в предни позиции. Логично гол падна на сметката на Хуан Мата в 55-ата минута. Той можеше да удвои сметката си още в следващата минута, но пропусна от невероятна позиция.

В 61-ата минута Раул Мейрелеш вкара страхотен гол след добра игра на Рамиреш. В 70-ата минута пък Хуан Мата пропусна дузпа. Колин Дойл спаси за своите, но мачът бе вече решен в голяма степен. До края резултатът не се промени и Челси продължава към четвърт-финалите, където чака Лейчестър Сити.