Арсенал с фантастичен обрат над Тотнъм (видео)

Отборът на Арсенал прие Тотнъм в дербито на Висшата лига за кръга, като домакините надделяха с 5:2 над претенентите за короната. След като първоначално гостите поведоха с два гола, Арсенал повдигна играта си и нанесе страхотен обрат, грабвайки победата. С добра игра в мача се отличиха Робин ван Перси и Тио Уолкът в края на мача.

Луис Саха откри още в 4-ата минута, а половин час по-късно Адебайор вкара от дузпа. След това започна играта на Арсенал. В 40-ата минута Артета асистира за Саня, който вкара с глава. В 43-ата минута резултатът стана равен. Робин ван Перси изравни - фантастичен фалцов удар от далеч.

В началото на втората част Росицки даде преднина на своите - 51-а минута. В 65-ата и 68-ата пък Уолкът вкара за погрома с 5:2. По този начин Арсенал настигна Челси по точки, като двата тима имат по 46 в спор за 4-ото място.