Сити се издъни, гражданите на колене пред Евертън (видео)

Манчестър Сити загуби с минималното 0:1 при визитата си на Евертън на "Гудисън парк" в среща от 23-ия кръг в Премиър лийг. Срещата започна с положение в полза на Евертън, като още в 5-ата минута "карамелите" бяха близо от откриване на резултата, но 0Стракуалурси стреля с глава, а Джолиън Лескот изчисти от голлинията.

"Гражданите" отвърнаха на удара в ответната атака след като Давид Силва изведе Майка Ричардс в наказателното поле, но ударът на защитника бе избит от Тим Хауърд. Последваха още няколко интересни положения, а в 40-ата минута срещата бе прекъсната за около 5 минути, след като фен нахлу на терена и се закопча за една от гредите на вратата. Привърженикът все пак бе изкаран, а мачът продължи.

В 60-ата минута Лендън Донован свали топката за Дарън Гибсън, който със силен удар се разписа за крайното 1:0. Последва натиск на "гражданите", но до изравнително попадение не се стигна.