Тотнъм се върна на правия път с успех над Уигън (видео)

Т. Михайлов

Тотнъм сложи край на серията си от 2 мача без победа във Висшата лига, надделявайки с 3:1 над последния Уигън на своя „Уайт Харт Лейн“. „Шпорите“ бяха по-добрият тим през целия двубой и поведоха в 29-ата минута с гол на звездата си Гарет Бейл, който овладя добре прекрасен пас на Лука Модрич над защитата на гостите и я изстреля покрай безпомощния Ал Хабси.

В 34-ата минута сякаш двубоят бе решен, след гол на Модрич, който овладя рикоширала топка на границата на наказателното поле и я прати в долния ъгъл. В 64-ата минута резултатът стана класически след нова великолепна игра на Бейл. След пас на Есу-Екото уелсецът отправи неочакван удар, който нямери отново десния ъгъл. Джеймс Макартър отсрами Латикс в 81-ата минута.

Успехът върна надеждите на Тотнъм за спечелване на титлата във Висшата лига. Лондончани вече имат 49 точки и изостават само на 5 от лидерите Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед, които имат по 54.