Ливърпул продължава напред след победа над Юнайтед (видео)

Ливърпул продължава напред след победа над Юнайтед  (видео)

Отборът на Ливърпул прие Манчестър Юнайтед в 4-ти кръг на ФА Къп и надделя с 2:1 на собствения си "Анфийлд". Постройката на Манчестър Юнайтед бе далеч от титулярната и тима на Кени Далглиш се възползва максимално, реализирайки след слабите намеси на Давид Де Хеа и Патрис Евра.

В 21-ата минута Дани Агер вкара с глава, извисявайки се след корнер. Тима на Юнайтед владееше топката повече преди и след попадението, като в края му статистиката бе в полза на гостите. Те изравниха в 39-ата минута чрез Парк. Той засече прекрасно центриране по земя на Рафаел Да Силва.

Второто полувреме започна добре за гостите, но след като Пол Скоулс и Стивън Джерард напуснаха игра, Ливърпул заигра по-добре и стигна до своето попадение чрез Дирк Кайт в 88-ата минута. По този начин Ливърпул продължи напред в петия кръг на състезанието.