Зрелище на Анфийлд - Ливърпул на финал за Купата на лигата (видео)

Отборът на Ливърпул прие Манчестър Сити в обратния мач за полуфиналите на Карлинг Къп и задържа "гражданите" за 2:2, като с общ резултат 3:2 се класира за финала на състезанието. Там тима ще излезе на новия "Уембли" срещу Кардиф за трофея.

Мачът започна равностойно с размяна на атаки между двата тима. В 18-ата минута Чарли Адам изрита Един Джеко в наказателното поле и го повали, но съдията не взе отношение по въпроса. Така се стигна до 31-ата минута и страхотното попадение на Де Йонг. От далечно разстояние той изстреля топката в ъгъла на вратата неспасяемо.

В 40-ата минута бе отсъдена спорна дузпа за домакините, след като Джерард изстреля силно топката от близо в краката на Мика Ричардс. Тя се отклони и се удари в ръката на играча, като бе отсъдена дузпа, реализирана от капитана на Ливърпул.

В 68-ата минута Джеко вкара след центриране на Коларов, но Крейг Белъми изпрати домакините на финал след гол в 74-ата минута с ляв крак от близко разстояние.