Ливърпул не успя да се справи със Стоук на Анфийлд (видео)

Ливърпул не успя да победи Стоук Сити, като двата тима завършиха наравно 0:0 в среща от 21-ия кръг на английската „Премиър Лийг”. "Мърсисайдци", водени от мениджъра Кени Далглиш очевидно си поставят цели в ФА Къп и Карлинг Къп и нямат намерение да се напрягат за първенство. Първият удар към една от двете врати бе чак в 24-ата минута и то бе по посока на Пепе Рейна и бе отправен от Матю Етерингтън, но не затрудни стража на "червените".

Liverpool's English Defender Glen Johnson (R) Vies With Stoke City's English Midfielder Matthew Etherington (L)

В 32-ата минута Стюърт Даунинг все пак опита да обстрелва вратата на гостите, но удара му мина встрани от целта. До края на първата част пропуски за "мърсисайдци" направиха Стивън Джерард и Джордан Хендерсън.

Liverpool's English Midfielder Jordan Henderson (L) Vies With Stoke City's Northern Irish Midfielder Marc Wilson (R)

След почивката играчите на Ливърпул създадоха повече положения, но не бяха много опасни. Глен Джонсън, Дирк Каут (на три пъти), Чарли Адам и отново Стивън Джерард отправяха удари, но без да има резултат. Така двата тима ще си поделят по една точка.