Манчестър Юнайтед разпиля Болтън (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед се върна към добрата си форма у дома, след като успя да победи гостите от Болтън с убедителното 3:0, като резултатът можеше да е далеч по-убедителен. За съжаление на феновете на "Червените дяволи" Уейн Рууни нямаше ден и пропусна няколко 100%-тови ситуации, както и дузпа.

Дузпата бе първото положение пред Юнайтед днес в 22-ата минута. Уелбек излезе сам срещу вратаря и навлезе в наказателното поле. Той бе застигнат от Зат Найт, който го повали като последен човек в отбраната, а Уелбек бе на чиста позиция. Найт бе предупреден за това с жълт картон и Рууни имаше шанс да реализира от дузпа. Адам Богдан обаче направи страхотно спасяване.

Гол вкара Пол Скоулс в 45-ата минута, точно преди края на първата част. Рууни получи подаване от Валенсия, като насочи топката към Скоулс в наказателното поле, който реализира от близо. В 74-ата минута Рууни отново асистира, но за Уелбек. В 83-ата минута пък Майкъл Карик вкара чудесен гол с неудобния за него ляв крак.

По този начин тима на Юнайтед се покачи до Ман Сити на първото място, като "гражданите" са с мач по-малко за момента.