Стилиян с асистенция при победа на Вила (видео)

Българският национал Стилиян Петров бе титуляр и асистира за първия гол при победата на своя Астън Вила с 3:1 над четвъртодивизионния Бристъл Роувърс, с която тимът от Висшата лига продължава напред в турнира. Стенли започна като титуляр и бе сменен в 82-ата минута, като остави страхотни впечатления от играта си.

На "Мемориал Стейдиъм" Петров отлично изведе на стрелкова позиция в наказателното поле Марк Олбрайтън, който хладнокръвно реализира за 0:1. След почивката паднаха останалите попадения в срещата. В 64-ата минута влезлият като резерва Габриел Абонлахор с елегантен диагонален удар по тревата не остави шансове на вратаря на Роувърс Майкъл Поук - 0:2.

В 78-ата минута Киърън Кларк след самостоятелен пробив стреля от границата на пеналтерията направи резултата класически. В 92-ата минута пък домакините получиха правото да изпълни дузпа след игра с ръка на Стивън Уорнък. Маклийш обаче не бе достатъчно хладнокръвен и от бялата точка прати топката в ръцете на Брад Гузан.