Черни котки минаха пътя на Уигън (видео)

Съндърланд спечели нова победа под ръководството на Мартин О’Нийл, след като днес се наложи като гост на Уигън с 1:4 в мач от 20-ия кръг на Висшата лига.
„Черните котки“ откриха резултата чак в края на първото полувреме след гол от фаул на Крейг Гарднър.

Десет минути след почивката вратарят на домакините отрази удар на Воуън, но Джеймс МакКлийн бе най-съобразителен при тази ситуация и успя да вкара с глава от близка дистанция - 0:2. В 62-ата минута играчите на Уигън върнаха едно попадение, дело на Уго Родайега.

Десет минути по-късно Стефан Сесеньон с удар отблизо се разписа за 1:3. В 80-ата минута Дейвид Воуън оформи крайното 1:4. След този успех Съндърланд вече се намира на десето място в класирането с актив от 24 точки, докато домакините са на 18-а позиция с 15 пункта.