Класически Сити разпиля Ливърпул (видео)

Манчестър Сити взе дербито на 20-ия кръг на английската Висша лига. "Гражданите" се наложиха с класическото 3:0 като домакин на Ливърпул. Двубоят започна с две бързи атаки в двете посоки. Първо Стюърт Даунинг стреля, но без резултат в 8-ата минута, а само 60 секунди по-късно събитията се пренесоха пред вратата на Пепе Рейна, като Един Джеко нямаше шанс при завършващия удар.

Manchester City's English Footballer James Milner (L) Celebrates RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No Use With Unauthorized

Автор на първия гол стана Серхио Агуеро в 10-ата минута след груба грешка на вратаря на "мърсисайдци". Второто попадение за  "гражданите" реализира Туре Яя в 33-ата минута с глава след центриране от корнер. Интересните действия на терена продължиха и след почивката. В 73-ата минута Гарет Бари получи втори жълт и съответно червен картон, а само две минути по-късно Джеймс Милнър вкара от дузпа и по този оформи крайния резултат - 3:0 за Манчестър Сити.

Liverpool's English Footballer Stewart Downing (R) Vies For The Ball Against Manchester City's Ivory Coast Footballer

Резултатът можеше да бъде още по-убедителен, но удар на Адам Джонсън срещна страничната греда в 80-ата минута. В крайна сметка "гражданите" се поздравиха с трите точки.