Юнайтед загуби последния мач за годината (видео)

Тима на Манчестър Юнайтед загуби на "Олд Трафорд" в последната среща за календарната година и рождения ден на Сър Алекс Фъргюсън. Сензацията сътвори тима на Блекбърн, който надделя с 3:2. Много грешки за "Червените дяволи" допусна младият вратар на тима Давид Де Хеа, а Димитър Бербатов вкара единствените 2 попадения за загубата, но той бе с вината за дузпата, която реализира Якубу рано в мача.

Още в 16-тата минута Якубу реализира дузпата, която направи Бербатов срещу Самба. Той задържа прекалено бранителя за фланелката и дузпа имаше. В 51-ата минута Блекбърн поведе с два, благодарение на Якубу отново. Бербатов бързо върна попадение, а в 62-ата минута изравни.

Грант Холт обаче донесе победата за гостите в 80-ата минута, след трагична игра на Де Хеа, който до някъде може да бъде обвиняван и за второто попадение в срещата. В крайна сметка сензационен резултат за последните в лигата Блекбърн.