Ливърпул излъга Челси на Стамфорд Бридж (снимки)

Ливърпул победи Челси с 2:1 на "Стамфорд Бридж" в мач от Висшата лига. Още в 10-ата минута "сините" имаха шанс да открият резултата, но удар на Мата попадна в гредата. След него Джон-Оби Микел и Дрогба направиха пропуски за домакините.

Chelsea's Didier Drogba Of Ivory Coast (C) Vies For The Ball With Liverpool's Danish Player Daniel Agger (L) And

След 33 минути игра в Лондон гостите откриха резултата. Точен бе Макси Родригес, който бе изведен от Белами сам срещу Петер Чех, след отлична многоходова акция на тима си в наказателното поле. Преди "мърсисайдци" да стигнат до вратата обаче домакините допуснаха сериозна грешка при изнасянето на топката, след като Джон-Оби Микел позволи топката да му бъде отнета пред наказателното поле.

Chelsea's Serbian Defender Branislav Ivanovic (R) Vies With Liverpool's Argentinian Player Maxi (L) RESTRICTED TO

След почивката "сините" стигнаха до изравнително попадение. Преди това да стане двата тима пропусна по една добра възможност. Чарли Адам не успя да се разпише за Ливърпул, а малко по-късно удар на Дрогба пропусна целта за лондончани.

Chelsea's Forward Daniel Sturridge (L) Runs Onto A Pass To Score A Goal Past Liverpool's Spanish Goalkeeper Pepe Reina (

В 55-ата минута играчите на Челси стигнаха до равенство. Флоран Малуда напредна необезпокояван и намери резервата Даниел Стъридж, който бе оставен непокрит от бранителите на "червените". От около два метра за Стъридж не бе проблем да се разпише за 1:1.

Luis Suarez Of Liverpool Challenges

В 75-ата минута много точно центриране на Иванович стигна до Малуда, но той не успя да нацели добре топката и пропусна отлична възможност за Челси. В 84-ата минута в игра се появи бившата звезда на Ливърпул и настоящ играч на Челси - Фернандо Торес. Минута по-късно много красива атака на "червените" завърши с неточен удар на Каут.

Glen Johnson (R) Of Liverpool Celebrates

Така се стигна до 88-ата минута, когато Чарли Адам със страхотен пас намери Глен Джонсън, който се разходи до наказателното поле на Челси и с левия крак матира Чех за крайното 1:2 за Ливърпул.

Liverpool's Craig Bellamy (L) And Chelsea's Frank Lampard Confront Each Other RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No Use