Арсенал напредва в преговорите за един от най-големите таланти на Англия


Н. Гавазов

Арсенал напредва в преговорите за един от най-големите таланти на Англия

Арсенал води директни преговори с Лестър Сити относно компенсацията за крилото Джереми Монга, съобщава The Athletic.

Според информацията лондончани вече са получили съгласието на 16-годишния талант. Въпреки интереса от страна на няколко водещи клуба, Монга е избрал да продължи развитието си именно на "Емиратс“.

Към момента Арсенал е постигнал сериозен напредък в разговорите с Лестър, но двете страни все още не са се разбрали окончателно за размера на компенсацията. И двата клуба обаче предпочитат да намерят взаимно приемливо решение и да избегнат евентуално разглеждане на случая от специален трибунал.

Джереми Монга влезе в историята през април 2025 година, когато дебютира за Лестър във Висшата лига срещу Нюкасъл, едва на 15 години и 271 дни.

Въпреки крехката си възраст, през миналия сезон младокът записа цели 30 мача за първия отбор на "лисиците“ във всички турнири. Той обаче не успя да помогне на тима да избегне изпадането в Лига 1.

Монга е считан за един от най-перспективните английски футболисти в своето поколение, а привличането му би било пореден удар на Арсенал към изграждането на бъдещето на клуба чрез млади таланти.

  Сподели
35