Ипсуич назначи Гари О'Нийл за нов мениджър
Н. Гавазов
Новакът във Висшата лига Ипсуич Таун официално обяви назначението на Гари О'Нийл за нов старши треньор на отбора.
43-годишният специалист подписа договор за три сезона и ще наследи Кийрън Маккена, който изненадващо напусна поста след завръщането на клуба във Висшата лига, за да си вземе почивка от футбола.
О'Нийл пристига на "Портман Роуд“ след шестмесечен престой начело на Страсбург. Под негово ръководство френският тим достигна до полуфиналите на Лигата на конференциите за първи път в историята си и завърши на осмо място в Лига 1.
Англичанинът вече има сериозен опит във Висшата лига, след като води Борнемут и Уулвърхемптън, като успя да запази и двата отбора в елита през първите си сезони начело.
"За мен е чест да бъда назначен за мениджър на този велик футболен клуб. Следях отблизо развитието на клуба през последните години и възможността да водя Ипсуич във Висшата лига е нещо, което ме изпълва с огромно вълнение“, заяви О'Нийл след подписването на договора.
Пред новия наставник стои трудната задача да продължи възхода на Ипсуич и да помогне на отбора да се утвърди сред най-добрите в английския футбол след завръщането му в елита.
Сподели
