Манчестър Сити готви удар по Реал Мадрид с оферта за Винисиус


Н. Гавазов

Манчестър Сити готви удар по Реал Мадрид с оферта за Винисиус

Манчестър Сити възнамерява да направи опит да привлече звездата на Реал Мадрид Винисиус Жуниор, съобщава изданието IndyKaila News.

Според информацията ръководството на английския шампион следи внимателно ситуацията около бъдещето на бразилския национал на "Сантяго Бернабеу“ и е готово да отправи сериозна оферта през следващия летен трансферен прозорец.

Интересът на "гражданите“ е продиктуван от появилите се информации за трудности в преговорите между Реал Мадрид и Винисиус относно нов договор. Настоящото споразумение на нападателя е до юни 2027 година.

По-рано испанските медии съобщиха, че мадридският гранд е склонен да удължи контракта на футболиста само ако той приеме финансови условия, които са под неговите изисквания.

Винисиус Жуниор защитава цветовете на Реал от 2018 година насам. През изминалия сезон той записа 53 мача във всички турнири, в които отбеляза 22 гола и направи 14 асистенции.

Според специализирания сайт Transfermarkt пазарната стойност на бразилеца възлиза на около 140 милиона евро.

  Сподели
27