Алисон остава в Ливърпул въпреки интереса на Ювентус
Н. Гавазов
Вратарят на Ливърпул Алисон Бекер няма намерение да приема офертата на Ювентус и се очаква да остане на "Анфийлд“.
През май се появиха информации, че торинският гранд е определил 33-годишния бразилец като основна трансферна цел за лятото и е готов да му предложи дългосрочен договор.
Смяташе се още, че самият Алисон гледа положително на евентуално завръщане в Италия, където преди това игра за Рома.
След края на сезона обаче Ювентус завърши едва шести в Серия А и пропусна класиране за Шампионска лига.
Това сериозно е намалило шансовете за трансфер, докато Ливърпул успя да си осигури място в най-престижния европейски клубен турнир.
Мърсисайдци вече се разделят с Анди Робъртсън и Мохамед Салах, а бъдещето на Ибрахима Конате също остава неясно заради изтичащия му договор.
На този фон задържането на Алисон се разглежда като важна стъпка за стабилността на отбора преди новия сезон.
Сподели
