Агентът на Гуардиола потвърди интерес от Саудитска Арабия


Н. Гавазов

Агентът на Гуардиола потвърди интерес от Саудитска Арабия

Агентът на Хосеп Гуардиола — Хосеп Мария Оробитг — потвърди, че към наставника е имало интерес от Ал-Насър и Футболна федерация на Саудитска Арабия.

Новината идва само часове след като Манчестър Сити официално обяви, че Гуардиола ще напусне клуба след края на сезона.

"Имаше контакти преди около месец и половина — просто контакти, без никакви ангажименти или официална оферта.

Не ставаше дума за чак толкова големи пари“, заяви Оробитг, цитиран от Goal и Okaz.

Агентът разкри, че впоследствие е имало нов разговор и със саудитската федерация.

"Преди около 15 дни също имаше контакт с Федерацията по футбол на Саудитска Арабия, но към момента няма да има по-нататъшни разговори.

Сега нито една федерация няма сериозни шансове да подпише с Гуардиола“, добави той.

Изказването подсказва, че испанският специалист вероятно все още не е взел окончателно решение за бъдещето си след раздялата с Манчестър Сити.

Хосеп Гуардиола се превърна в една от най-успешните фигури в историята на английския клуб, след като спечели множество титли във Висша лига, Шампионска лига и останалите турнири.

Напускането му бележи края на една от най-доминантните ери в английския футбол през последното десетилетие.

През последните години Саудитска Арабия многократно опитва да привлече големи имена както сред футболистите, така и сред треньорите, но засега изглежда, че Гуардиола няма намерение да поема към Близкия изток.

  Сподели
18