Бернардо Силва все по-близо до Барселона


Н. Гавазов

Бернардо Силва все по-близо до Барселона

Агентът Жорже Мендеш работи по трансфер на капитана на Манчестър Сити Бернардо Силва в Барселона, съобщава Sport.

Договорът на португалеца изтича в края на сезона и към момента няма разговори за подновяване, което означава, че той най-вероятно ще напусне като свободен агент.

Според информацията Силва има желание да продължи кариерата си именно в Барселона. Президентът на клуба Жоан Лапорта поддържа отлични отношения с Мендеш, който активно съдейства за осъществяването на сделката.

Въпреки че трансферът няма да изисква трансферна сума, съществуват няколко препятствия – старши треньорът Ханси Флик трябва да намери правилната роля за халфа в отбора, а спортният директор Деку трябва да освободи място във финансовата рамка за заплатите.

Бернарду Силва играе за Манчестър Сити от 2017 година, когато беше привлечен от Монако. До момента той има 449 мача за клуба и от началото на сезона носи капитанската лента.

  Сподели
21