Мареска разговарял с Ман Сити и Ювентус


Н. Гавазов

Мареска разговарял с Ман Сити и Ювентус

Уволненият мениджър на Челси Енцо Мареска проведе разговори с Манчестър Сити и италианския клуб Ювентус този сезон.

В четвъртък Челси обяви, че се разделя с Мареска, който прекара 18 месеца в лондонския клуб.

Челси спечели само един от последните си седем мача от Висшата лига, но напускането на Мареска се дължи предимно на разногласия с ръководството на клуба, а не на резултати.

Според Би Би Си, Челси е бил информиран два пъти по-рано този сезон, че Мареска е във връзка със Сити, където прекара една година като асистент на Хосеп Гуардиола.

Сити обмисля Мареска за наследник на Гуардиола, а 45-годишният италианец е провел разговори и с Ювентус, където е представлявал като играч.

Междувременно Мареска и неговият агент Жорже Мендеш увериха Челси, че няма причина за безпокойство и че Енцо е ангажиран със "сините“ и дори е отворен за нов договор.

  Сподели
37