Комисия призна за грешка отмяната на гола на Ван Дайк срещу Ман Сити
Н. Гавазов
Комисията за ключови инциденти в мачове на Висшата лига постанови, че голът на капитана на Ливърпул Върджил ван Дайк срещу Манчестър Сити е бил неправилно отменен.
Съдията Крис Кавана отмени гола на Ван Дайк в мача от Висшата лига на стадион "Етихад“ миналата неделя, позовавайки се на факта, че защитникът на Ливърпул Анди Робъртсън, въпреки че не е докоснал топката, е попречил на вратаря на Сити Джанлуиджи Донарума.
Главният съдия Хауърд Уеб подкрепи решението на Кавана, като също така подчерта, че в този случай няма явна съдийска грешка, така че съдията VAR Майкъл Оливър не се е намесил.
Специалната комисия на Висшата лига, състояща се от трима бивши играчи, един представител на лигата и един съдия, обаче не се съгласи с аргументите на Кавана и Уеб.
Комисията заключи, че голът на Ван Дайк е бил неправилно отменен, но че ненамесата на VAR е била правилна, съобщава The Times.
Тази комисия разглежда всички ключови инциденти в мача, като например дузпи, червени картони и засади, предоставяйки независима оценка на съдийството през целия сезон.
Сподели
