Мареска: Не бяхме достатъчно добри
Н. Гавазов
Мениджърът на Челси Енцо Мареска говори за представянето на отбора си след мача от 9-ия кръг на английската Висша лига, в който лондончани загубиха от Съндърланд с резултат 1:2.
"Като цяло мисля, че не бяхме достатъчно добри. Когато не играеш достатъчно добре във Висшата лига, знаем, че последствията могат да бъдат тежки. Казвал съм го много пъти: когато не можеш да спечелиш, важното е да не губиш.
Вторият гол бе отбелязан само с едно дълго подаване в наказателното поле. Имахме двама централни защитници срещу един нападател и не можехме да се защитим както трябва. Първият гол бе отбелязан от тъч, но това е трудно, защото шест или седем играчи влизат в наказателното поле. Мисля обаче, че не бяхме достатъчно добри.
Можеше да е лесна ситуация, защото играехме двама на един, с нападател с гръб към вратата, така че е лесна позиция за защита, но вероятно се опитахме да се справим само малко, тъй като бе 90+3 минутата. Но в този случай определено трябва да играем по-добре.
Мисля, че не бяхме достатъчно добри, липсваше ни креативност, не създадохме много, освен може би гола. Мъчихме се. Имаме нужда играчите ни да се раздават на 100%. Дори при резултат 1:0 загубихме няколко предизвикателства и загубихме няколко втори подавания. Трябва да играем по-добре срещу такъв отбор“, заяви Мареска.
След тази среща лондончани са на осмо място в класирането на Английската Висша лига с 14 точки, докато Съндърланд е на второ място със 17 точки.
Сподели
