Субименди: Артета е обсебен от футбола
Н. Гавазов
26-годишният испански халф на лондонския Арсенал, Мартин Субименди, говори за мениджъра на "артилеристите“ Микел Артета .
"Гледах Арсенал и обичах всичко в тях: страстта, младостта, емоцията, която изпитваш, когато ги гледаш. А когато Микел Артета ми се обади... Ако някога сте говорили с него, знаете, че може да бъде много убедителен. Той е обсебен от футбола, обсебен от това да държи всичко под контрол, опитва се да извлече максимума от всяко малко нещо. Той обяснява всичко много ясно и неговата оферта беше най-добрата за мен“, заяви Субименди.
Мартин Субименди се присъедини към лондонския клуб от Реал Сосиедад през лятото на 2025 г. за 60 милиона евро. През този сезон играчът записа девет участия за клуба във всички състезания и отбеляза два гола.
Сподели
