Сака ще отсъства няколко седмици
Н. Гавазов
Мениджърът на Арсенал Микел Артета разкри, че крилото Букайо Сака може да се завърне в игра след "няколко седмици“.
Сака получи контузия на подколянното сухожилие по време на победата на Арсенал с 5:0 над Лийдс във Висшата лига миналия уикенд.
Обстойното сканиране разсея опасенията и Сака избегна операция. Отсъствието на 23-годишния футболист ще бъде смекчено за Арсенал от предстоящата международна пауза.
"Букайо се справя добре, но за съжаление ще отсъства няколко седмици.
Няма нужда от операция. Не е толкова зле, колкото миналия път. Очевидно е имал голям късмет, но е с другия крак.
Усетил е нещо, така че ще отсъства няколко седмици. Да видим как ще се чувства през следващите дни и седмици, да направим още едно сканиране и тогава ще видим“, заяви Артета, цитиран от Sky Sports.
Сподели
