Ман Юнайтед привлече Мбемо за 71 млн. паунда


Н. Гавазов

Ман Юнайтед привлече Мбемо за 71 млн. паунда

Манчестър Юнайтед потвърди трансфера на крилото на Брентфорд Брайън Мбемо за 71 милиона паунда.

Цената се състои от гарантирана такса от 65 милиона паунда, която Юнайтед ще плати на четири вноски, и 6 милиона паунда бонуси.

Самият Мбемо подписа договор до 2030 г. с опция за 12-месечно удължаване, превръщайки се в третото попълнение на Юнайтед това лято след Матеус Куня и Диего Леон.

Юнайтед осъществи трансфера на Мбемо седем седмици след като направи първата си оферта за 25-годишния камерунски национал.

Мбемо игра за Брентфорд, откакто се присъедини от Троа през 2019 г., като отбеляза 70 гола и направи 51 асистенции в 232 мача.

"Веднага щом чух за възможността да се присъединя към Манчестър Юнайтед, трябваше да се възползвам от шанса да отида в мечтания си клуб, отбора, чиято фланелка носех като дете.

Винаги съм решен да бъда по-добър, отколкото бях вчера. Знам, че имам духа и характера, за да достигна следващото ниво тук, а също и да се уча от Рубен Аморим и да играя редом с играчи от световна класа.

Всички ми казваха какви условия имат тук и колко големи са плановете за бъдещето. Това е огромен клуб с невероятни фенове и стадион и ние сме наистина решени да се борим за най-големите трофеи“, каза Мбемо.

  Сподели
250