Манчини: Харгрийвс може да стане важна фигура за нас

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манични след победата над Бирмингам с 2:0 в среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на Лигата отдаде заслуженото на полузащитника на отбора Оуен Харгрийвс, който в 17-та минута откри резултата в мача. Както е известно, бившият играч на Манчестър Юнайтед изненадващо премина през лятото на „Етихад Стейдиъм" и доказа, че все още е в състояние да играе футбол на най-високо ниво.

„Оуен е фантастичен футболист, който може да се превърне във важна фигура за нас. През последните три седмици той няма никакви проблеми със здравето си и всичко с коляното му е наред. След толкова много време извън терените, аз не мисля, че му е било лесно. Въпреки това обаче той показа, че все още му се играе футбол на високо ниво. Представи се наистина много силно и вкара много важно попадение. Преди мача бяхме решили да не го натоварваме и да изиграе само 45 минути, но той игра 60 и аз съм радостен от този факт. В момента не е в заявката ни за Шампионската лига, но през януари е напълно възможно да го включа", заяви на пресконференция след мача Манчини.