Салах изпревари Агуеро

Крилото на Ливърпул Мохамед Салах отбеляза гол и асистенция в мача с Челси, който се проведе вчера, 20 октомври, във Висшата лига (2:1). 32-годишният египтянин откри резултата в 29-ата минута на мача, реализирайки дузпа. В 51-ата минута нападателят асистира на Къртис Джоунс, който постави крайния резултат и надмина постижението на бившия нападател на Манчестър Сити Серхио Агуеро .

Сега футболистът има 232 резултатни действия за Ливърпул във Висшата лига - 160 гола и 72 асистенции. Салах е на шесто място в списъка на играчите, отбелязали най-много точки по системата гол+пас в английското първенство като част от един клуб.

Агуеро има 231 точки.

Следващата цел на Салах е Франк Лампард - 237 точки. Уейн Рууни е на първо място с 276 точки по системата гол+пас.

Този сезон египтянинът има пет гола и също толкова асистенции в осем мача от Висшата лига.